Czym jest alkoholizm? Najprościej rzecz ujmując: to choroba, którą można zdiagnozować, a następnie wyleczyć. Brak poddania się terapii będzie skutkował coraz bardziej poważnymi konsekwencjami emocjonalnymi, zdrowotnymi i społecznymi – alkoholizm może również doprowadzić do śmierci. Osoba zmagająca się z uzależnieniem nie jest w stanie normalnie funkcjonować, często całe jej życie kontrolowane jest przez picie. Każde dłuższe odstawienie napoi procentowych kończy się przykrymi dolegliwościami i kiepskim samopoczuciem, dlatego sięgnięcie po butelkę staje się wówczas jeszcze bardziej pożądane. Choć leczenie nałogu jest trudne i wymaga czasu, pokonanie choroby będzie możliwe. Aby wyjść z alkoholizmu, osoba dotknięta problemem powinna:

  • przyznać się przed sobą do uzależnienia i zaakceptować je,
  • przyjąć wsparcie rodziny i najbliższych,
  • chcieć zmienić swoje dotychczasowe życie w nietrzeźwości,
  • odbyć profesjonalną terapię w ośrodku leczenia uzależnień,
  • zachować pełną abstynencję,
  • nauczyć się samokontroli.

Spełnienie powyższych warunków jest konieczne, aby wyjście z alkoholizmu mogło stać się realne – następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i być zmotywowanym do działania. Po zgłoszeniu się do ośrodka leczenia uzależnień w pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony detoks, czyli odtruwanie organizmu. To pierwszy najważniejszy krok w skutecznej terapii, którego nie można pominąć. Podczas detoksu z organizmu pacjenta są usuwane toksyny i alkohol. Następnie dostarcza się dożylnie wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Dzięki temu pacjent jest wzmocniony przed przejściem do kolejnych etapów leczenia i zaczyna czuć się lepiej. Proces odtruwania zostaje wspomagany leczeniem farmakologicznym oraz środkami uspokajającymi, które pomagają zniwelować objawy odstawienia alkoholu związane z psychiką, takie jak: stany depresyjne, rozdrażnienie, nerwowość, odczuwanie lęku, bezsenność, kłopoty z koncentracją. Detoks trwa od 3 do 5 dni – na jego długość wpływa siła uzależnienia oraz sam pacjent.

Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień

W naszym Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień Willa Arkadia zlokalizowanym w Poznaniu przeprowadzamy kompleksowe, efektywne i profesjonalne terapie mające na celu pokonanie choroby alkoholowej, a także uzależnienia od narkotyków i hazardu. Zajmujemy się również leczeniem depresji i kuracjami przeznaczonymi dla młodzieży. Do skorzystania z oferty naszego ośrodka leczenia alkoholizmu zapraszamy osoby ze Szczecina i innych miast Polski – mieścimy się w zacisznej, spokojnej okolicy, która sprzyja procesowi wychodzenia z choroby, pomaga wyciszyć umysł i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zmiana otoczenia pozwala w pełni skupić się na terapii oraz odbudować zdrowie psychiczne będące najważniejszym elementem podczas wychodzenia z nałogu. Jeśli zdecydujesz się na placówkę Willa Arkadia:

  • będziesz pod opieką wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy na każdym etapie terapii służą pomocą i radą;
  • przejdziesz proces leczenia w komfortowych warunkach pobytu;
  • poddasz się skutecznemu detoksowi organizmu;
  • zyskasz gotowość do rozpoczęcia życia w trzeźwości.
Nie szukaj dłużej ośrodka leczenia uzależnień w Szczecinie – po prostu skontaktuj się z nami!

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1