Zaburzenia nerwicowe dotykają wiele osób i u każdego objawiają się inaczej. Może to być drżenie rąk, kołatanie serca, dopadające w różnych sytuacjach uczucie strachu lub paniki, utrata zainteresowań, problemy ze snem, obsesja na punkcie swojego wyglądu, zdrowia itd. Nerwice da się jednak leczyć. To problemy natury psychologicznej, które wymagają odpowiedniego przepracowanie własnych emocji, zrozumienia siebie, a pomóc w tym może profesjonalny psychoterapeuta. Zaburzenia lękowe mogą objawiać się w różny sposób i mieć różny przebieg. Prywatny ośrodek Willa Arkadia w Poznaniu to miejsce, gdzie poza problemami z uzależnieniami oferujemy także leczenie nerwic. Poznając ich przyczynę, można ustalić indywidualną terapię, dzięki której pacjent zacznie z czasem normalnie funkcjonować.

Jak przebiega leczenie nerwicy w poznańskiej Willi Arkadii?

Pacjent, który trafia na leczenie nerwic do Willi Arkadia w Poznaniu, prowadzony jest przez lekarza psychiatrę/psychoterapeutę, który wcześniej prawidłowo diagnozuje zaburzenie i ustala z osobą chorą sposób terapii. Najlepsze efekty daje połączenie farmakologii (zastosowanie odpowiednich leków) i psychoterapii. W niektórych przypadkach stosuje się leczenie wyłącznie farmakologiczne albo tylko psychoterapeutyczne, które polega przede wszystkim na dużym zaangażowaniu chorego w proces leczenia. Ostateczny wybór metody leczenia zależy od rozpoznania oraz oczekiwań pacjenta. Celem leczenia nerwic jest likwidacja objawów zaburzeń lękowych.

Lecznicze działanie psychoterapii a stany lękowe

Podejmując terapię pod czujnym okiem specjalisty, pacjent pewne sprawy bierze w swoje ręce. Prowadzona psychoterapia w leczeniu nerwic to m.in. nauka, jak radzić sobie z objawami zaburzeń lękowych i trenowanie nowych umiejętności, a także głęboka zmiana w osobowości. Systematyczna praca nad tym przyniesie korzystne wewnętrzne zmiany, które pociągną za sobą ustąpienie objawów chorobowych i poprawę komfortu życia pacjenta.

Trzeba mieć świadomość tego, że leczenie nerwic jest zazwyczaj długoterminowe, a objawy mogą powrócić. Jednak skuteczna psychoterapia może w wielkim stopniu zmniejszyć to ryzyko. Warto więc podjąć walkę o to, aby pozbyć się zaburzeń lękowych we współpracy ze specjalistą z naszego ośrodka w Poznaniu.

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen