Jak skutecznie poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu? Najlepszym sposobem jest profesjonalna terapia w ośrodku leczenia alkoholizmu, gdzie przygotowane zostaje specjalne leczenie składające się z kilku etapów, z których najważniejszy jest ten pierwszy, czyli detoks. Proces odtruwania polega na dokładnym pozbyciu się wszystkich toksyn oraz wprowadzeniu składników odżywczych, które odżywią osłabiony organizm i przygotują go do dalszego postępowania terapeutycznego. W okresie detoksu zostaje wprowadzone również leczenie farmakologiczne z włączeniem środków uspokajających, które pomagają pacjentowi zapanować nad silnymi reakcjami związanymi z kiepskim samopoczuciem fizycznym i psychicznym. Dopiero po odtruciu organizmu można przystąpić do dalszych działań terapeutycznych. Detoks trwa od 3 do 5 dni – w zależności od tego, jak silne jest uzależnienie. Do podstawowej równowagi psychofizycznej szybciej wróci osoba, która krócej boryka się z alkoholizmem i jest w dobrym stanie zdrowia. Odtruwanie ma na celu:

  • usunięcie toksycznych związków, które wprowadzane są do organizmu wraz z alkoholem,
  • przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej,
  • dostarczenie brakujących mikroelementów i witamin,
  • uspokojenie i wyciszenie osoby poddanej terapii, aby zminimalizować objawy odstawienie.

Jeśli szukasz prywatnego ośrodka leczenia uzależnień w Opolu, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasza placówka mieści się w Poznaniu, ale przyjmujemy pacjentów z całego kraju. Wybór miejsca na terapię poza miejscem zamieszkania to doskonały sposób na zmianę otoczenia i oderwanie się od codziennego środowiska, co wpływa pozytywnie na przebieg leczenia. Oferujemy fachowe i kompleksowe kuracje wychodzenia z różnych nałogów, takich jak: alkoholizm, narkomania czy uzależnienie od hazardu. Pomagamy również uporać się z depresją i prowadzimy zajęcia mające na celu zapobieganie zjazdom nawrotowym, które wzbudzają silne pragnienie sięgnięcia po kieliszek lub narkotyki. Nasz ośrodek leczenia uzależnień zlokalizowany jest w przyjaznej, cichej okolicy w otoczeniu zieleni, gdzie w łatwy sposób można wyciszyć umysł, odpocząć i skupić się wyłącznie na pokonywaniu uciążliwego nałogu. Wybierając placówkę Willa Arkadia:

  • otrzymasz komfortowe warunki pobytu oraz leczenie przebiegające w domowej atmosferze;
  • w każdej chwili możesz liczyć na pomoc naszych doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobiorą terapię do Twoich potrzeb;
  • przejdziesz skuteczny detoks, który będzie pierwszym krokiem do życia w trzeźwości;
  • odpoczniesz i oderwiesz się od codziennych problemów – tak, aby w pełni skupić się na leczeniu alkoholizmu lub innego nałogu;
  • weźmiesz udział w szeregu rozmaitych zajęć, które pomagają uporać się z uzależnieniem i wzmacniają psychikę, która gra największą rolę w terapii.

Oferta przygotowana przez nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień skierowana jest nie tylko dla mieszkańców Opola czy Poznania, lecz dla wszystkich, którzy są gotowi zmienić swoje życie i pożegnać się z uzależnieniem. Zachęcamy do kontaktu.

Średnia ocen: 5 / 5. Liczba ocen 1