Uzależnienie to choroba duszy, ciała i umysłu. Aby więc podjąć z nią walkę, plan leczenia musi być bardzo szeroki i obejmować różne aspekty, w tym także społeczne, które wiążą się z codziennym funkcjonowaniem osoby uzależnionej w środowisku najbliższych, rówieśników, znajomych, współpracowników itd. Prywatny ośrodek terapii uzależnień Willa Arkadia w Poznaniu zapewnia kompleksowe wsparcie wszystkim osobom nieradzącym sobie z uzależnieniem. Naszym pacjentom zapewniamy pełną dyskrecję i anonimowość. Nie wymagamy skierowania i nie umieszczamy pacjentów w żadnej bazie osób uzależnionych. Oferujemy terapię uzależnień stacjonarną (całodobową), która trwa średnio miesiąc oraz dłuższe pobyty, zwłaszcza dla pacjentów, którzy walczą z alkoholizmem czy narkomanią, bądź z uzależnieniem mieszanym (np. alkohol i narkotyki).

Terapia odwykowa ze specjalistami

Choć to trudno zrozumieć, ale uzależnienie nie jest chorobą zawinioną. Jej proces jest złożony przez to, że obejmuje sferę psychiczną i fizyczną. Może spotkać każdego człowieka bez względu na jego status społeczny czy materialny. Prowadzona w ośrodku terapia uzależnień obejmuje zarówno detoks, jak i leczenie pacjentów z nałogami. Nie trzeba osiągnąć przysłowiowego dna, aby ją podjąć. Nasi specjaliści gwarantują pomoc już od pierwszego spotkania z osobą uzależnioną. Rozpisują indywidualną terapię odwykową, która może obejmować zarówno zajęcia grupowe, jak i spotkania w cztery oczy z psychoterapeutą.

Życie po terapii

Każdy pacjent inaczej radzi sobie z nałogiem i ma inny potencjał do zwalczania go, co zawsze bierzemy pod uwagę. Im wcześniej jednak trafi na terapię uzależnień, tym ma większe szanse na szybsze wyjście z nałogu. Jej ukończenie w naszym prywatnym ośrodku rozpoczyna mierzenie się pacjenta z rzeczywistością w innym wymiarze, gdzie nie powinno być miejsca na destrukcyjny nałóg. Staramy się każdą z osób, które podjęły leczenie w Willi Arkadia, wyposażyć w jak najwięcej kompetencji, dzięki którym poradzi sobie z tym wyzwaniem. Oprócz tego nasz ośrodek terapii uzależnień w Poznaniu jest cały czas dla nich otwarty, jeśli tylko będą potrzebować wsparcia ze strony specjalistów lub będą chcieli skorzystać np. z turnusów terapeutycznych.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1