Poszukiwanie miejsca, w którym osoba zmagająca się z alkoholizmem otrzyma pomoc na najwyższym poziomie, bywa naprawdę trudne. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno profesjonalizm kadry, jak i wygląd i wystrój samego miejsca, w którym pacjent ma przebywać. Publiczne oraz prywatne ośrodki leczenia uzależnień znajdują się na terenie całego kraju, również w Białymstoku, ale to właśnie nasz wyróżnia się pod względem szerokiego zakresu usług, wśród których jest również możliwość przeprowadzenia pełnego detoksu oraz terapii.

Wiele osób zastanawia się, skąd właściwie bierze się alkoholizm. Otóż jego źródeł można upatrywać w czynnikach genetycznych – niektóre osoby są po prostu bardziej podatne na rozwój nałogu, ale także psychologicznych, rodzinnych czy społecznych. Co jednak jest pewne, uzależnienie to ma destrukcyjny wpływ na właściwie każdy aspekt życia, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zgłosić się po profesjonalną pomoc, gdyż w zdecydowanej większości przypadków osoba zmagająca się z alkoholizmem nie jest w stanie sama sobie pomóc. Uzależnienie to może powodować:

  • różnego typu schorzenia wątroby, również raka;
  • niepokój oraz narastające stany depresyjne;
  • rozmaite wady neurologiczne;
  • rozdrażnienie i nerwowość (szczególnie w okresach abstynencji i niemożności sięgnięcia po alkohol);
  • pogorszenie sytuacji materialnej (osoba zmagająca się z tym nałogiem wszystkie oszczędności wydaje na alkohol);
  • problemy rodzinne, zawodowe, społeczne.

Detoks alkoholowy w ośrodku leczenia uzależnień Arkadia

To tylko kilka z przykładów tego, do czego może doprowadzić ta choroba. Dlatego też prywatne ośrodki leczenia uzależnień na całym świecie proponują pełne terapie, które pomagają nie tylko osobom zmagającym się z alkoholizmem, ale także ich rodzinom, również DDA (Dorosłym Dzieciom Alkoholików).

Jak już wspominaliśmy, nasz ośrodek leczenia alkoholizmu z Poznania proponuje pacjentom również z Białegostoku w pierwszej kolejności detoks przeprowadzony pod okiem lekarzy specjalistów, co gwarantuje bezpieczeństwo na każdym jego etapie. W jego efekcie możliwe jest pozbycie się toksyn z organizmu oraz dostarczenie utraconych składników mineralnych. Jest to jednak tylko pierwszy krok do odzyskania trzeźwości, a także kontroli nad własnym życiem. Potem w ramach prywatnego leczenia alkoholizmu oferujemy terapię w formie spotkań z naszymi psychoterapeutami. Nasz ośrodek wyróżnia się dużą ilością takich spotkań, co w znacznym stopniu wspomaga cały proces dochodzenia do trzeźwości.

Korzystając z pomocy prywatnego środka leczenia alkoholizmu AGNUS, pacjenci z Białegostoku mają dostęp do wykwalifikowanej, posiadającej odpowiednie doświadczenie kadry, a także pewność, że wszelkie ich problemy nie wyjdą poza nasze mury. Dochowujemy dyskrecji na każdym etapie leczenia. Co ważne, również po jego zakończeniu nasi pacjenci mają możliwość konsultacji z terapeutami, pod których opieką pozostawali w trakcie przebywania w naszym ośrodku.

Zapraszamy do kontaktu osoby z miasta Białystok oraz okolic, które chciałyby podjąć prywatne leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1