Większość osób uzależnionych od alkoholu zaprzecza swojej chorobie i jest przekonana, że posiada kontrolę nad piciem. Z tego powodu nałóg często rozwija się przez wiele lat, wyniszczając organizm i rujnując życie, a leczenie następuje dopiero w zaawansowanej fazie alkoholizmu. Pierwszym krokiem na drodze do trzeźwości powinno być uświadomienie sobie problemu oraz pełna akceptacja zaistniałej sytuacji – następnie trzeba poprosić o fachową pomoc. Jeśli szukasz placówki w Wielkopolsce, która zajmuje się leczeniem alkoholizmu, niezwłocznie skontaktuj się z nami!

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

Willa Arkadia to prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu znajdujący się w Poznaniu. Prowadzimy kompleksowe i skuteczne terapie, dzięki którym wyjście z uzależnienia staje się możliwe. Nasz wykwalifikowany personel oraz zespół lekarzy i psychoterapeutów dołoży wszelkich starań, aby Twój pobyt w naszej placówce zakończył się sukcesem. Posiadamy doskonałe warunki pobytowe, dzięki którym skoncentrujesz się wyłącznie na wychodzeniu z uzależnienia. Leczenie alkoholizmu to trudny i długi proces wymagający stałej pracy nad sobą, ale my dokładnie wiemy, jak Tobie pomóc – ponadto w naszym prywatnym ośrodku możesz czuć się swobodnie, komfortowo i bezpiecznie.

Jak wygląda terapia alkoholowa?

Skuteczne leczenie alkoholizmu rozpoczyna się od odtruwania organizmu pacjenta, aby pozbyć się toksycznych metabolitów rozkładu alkoholu z krwiobiegu oraz dostarczyć niezbędnych witamin i mikroelementów. Podczas detoksu wytłumione zostają objawy abstynencyjne, a osoba uzależniona zostaje przygotowana do dalszego postępowania leczniczego. Następnie rozpoczyna się właściwa terapia, na którą składają się zajęcia grupowe, indywidualne oraz farmakologia. W naszym ośrodku leczenia alkoholizmu w Poznaniu dbamy o to, aby każda kuracja była dostosowana do zaawansowania choroby i samego pacjenta.

Średnia ocen: 5 / 5. Liczba ocen 1