Czy można skutecznie wyleczyć chorobę alkoholową? Jest to możliwe, ale potrzebna będzie profesjonalna pomoc specjalistów pracujących w ośrodkach leczenia uzależnień, ponieważ wyjście z alkoholizmu to złożony i długotrwały proces wymagający detoksu organizmu oraz długotrwałej terapii. Osoba uzależniona musi najpierw zdać sobie sprawę ze swojego problemu oraz spełnić kilka istotnych warunków. Poza samoświadomością powinna ona również:

 • zaakceptować chorobę, dzięki czemu możliwa jest terapia,
 • nie odrzucać pomocy oferowanej przez bliskich,
 • mieć chęci wyjścia z uzależnienia,
 • poddać się fachowemu leczeniu i aktywnie uczestniczyć w sesjach terapeutycznych,
 • zachować pełną abstynencję oraz samokontrolę przez całe dalsze życie.

Po zgłoszeniu się do ośrodka leczenia alkoholizmu w pierwszej kolejności zostanie przeprowadzone odtruwanie organizmu, zwane inaczej detoksem. Na czym dokładnie polega? Celem skutecznej detoksykacji jest usunięcie z krwiobiegu wszystkich toksycznych związków oraz przerwanie ciągu alkoholowego w bezpieczny sposób – tak, aby złagodzić występujące dolegliwości fizyczne i psychiczne. Mogą do nich należeć na przykład:

 • silne bóle głowy,
 • drżenie mięśni,
 • nudności i biegunka,
 • problemy ze snem,
 • padaczka poalkoholowa,
 • odczuwanie lęku i niepokoju,
 • stany depresyjne.

Podczas detoksu pacjentowi podaje się również niezbędne elektrolity, witaminy i sole mineralne, aby wzmocnić organizm i przygotować go do dalszych etapów terapii. Proces wsparty jest leczeniem farmakologicznym z uwzględnieniem leków uspokajających. Odtruwanie trwa najczęściej od 3 do 5 dni – w zależności od indywidualnych predyspozycji osoby uzależnionej oraz siły nałogu.

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w Poznaniu zajmujemy się przeprowadzaniem kompleksowych i efektywnych kuracji, które zostaną dostosowane do potrzeb pacjenta. Na terapię i detoks serdecznie zapraszamy również osoby z Gdańska i innych miast Polski. Zmiana otoczenia i skoncentrowanie się wyłącznie na odzyskaniu zdrowia jest bardzo pomocne w wychodzeniu z uporczywego nałogu. To również doskonała okazja, aby oderwać się na chwilę od codziennego życia, stresów i kłopotów oraz nabrać nowej energii do działania.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień znajduje się w spokojniej, przyjaznej okolicy w otoczeniu zieleni oraz jezior, co sprzyja wyciszeniu i odzyskaniu wewnętrznej równowagi. Ponadto zapewniamy wysoki standard zakwaterowania i wykwalifikowanych terapeutów z wieloletnim doświadczeniem – na ich pomoc można liczyć podczas przeprowadzanych spotkań: grupowych i indywidualnych. Jeżeli zatem poszukujesz profesjonalnej pomocy i ośrodka leczenia alkoholizmu w Gdańsku, rozważ naszą ofertę. Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami odniesiemy sukces, dzięki któremu rozpoczniesz nowy etap życia w trzeźwości. Pamiętaj, że stając się naszym pacjentem, nie będziesz wpisany na żadną listę osób uzależnionych – pozostaniesz anonimowy, dlatego możesz czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1