Choroba alkoholowa często rozpoczyna się niewinnie – w końcu okazji do sięgnięcia po kieliszek lub piwo nie brakuje. Spotkania z przyjaciółmi, wesela urodziny lub weekendowy grill z sąsiadami to tylko kilka przykładów zakrapianych imprez. Problem rozpoczyna się w momencie, kiedy chęć wypicia wymyka się spod kontroli i alkohol zaczyna dominować w życiu danej jednostki. Ponadto osoby dotknięte alkoholizmem maskują swój problem, przez co staje się on widoczny dla otoczenia dopiero w zaawansowanej fazie uzależnienia. Pierwszym najważniejszym krokiem w rozprawieniu się z nałogiem jest zdanie sobie sprawy ze swojej sytuacji oraz silna motywacja do wyjścia z alkoholizmu. Następnie przychodzi czas na zgłoszenie się do specjalistycznej placówki w celu odbycia pełnej kuracji.

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień zajmujemy się kompleksową terapią różnego rodzaju nałogów i pomagamy powrócić do normalnego, zdrowego życia. W pierwszej kolejności osoba dotknięta alkoholizmem bądź narkomanią musi odbyć kilkudniowy detoks, który polega na:

  • usunięciu alkoholu z organizmu i pozbyciu się toksyn;
  • podaniu odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów;
  • leczeniu farmakologicznym, włączając środki uspokajające;
  • opiece terapeutycznej.
Dopiero po odbytym detoksie pacjent może wziąć udział w dalszych etapach terapii, ponieważ głównym celem odtruwania jest wzmocnienie organizmu i przygotowanie go do dalszego leczenia.

Jeśli szukasz profesjonalnego ośrodka leczenia alkoholizmu w Krakowie lub innym mieście Polski, serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej placówki, która mieści się w Poznaniu – stolicy Wielkopolski. Zmiana otoczenia pozwala w pełni skoncentrować się na terapii i odpocząć psychicznie. Zdecydowanie łatwiej jest rozpocząć leczenie w nowym, nieznanym otoczeniu. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień zlokalizowany jest w przyjemnej, zacisznej i zielonej okolicy, co pozwala się wyciszyć i spędzić trochę czasu na łonie natury. Decydując się na pobyt w Willi Arkadia:

  • otrzymasz komfortowe i przyjazne miejsce pobytu;
  • odbędziesz skuteczny detoks organizmu, który będzie wstępem do dalszych działań terapeutycznych;
  • weźmiesz udział w szeregu zajęć, które pozwolą Ci odzyskać równowagę psychiczną i sprawią, że zyskasz motywację do dalszej walki z alkoholizmem;
  • odpoczniesz i nabierzesz dystansu do swoich kłopotów;
  • będziesz pod stałą opieką doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci przejść proces leczenia i wesprą radą w razie potrzeby.

Pacjenci, którzy odbywają terapię w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień, są anonimowi i bezpieczni – nie zostaną wpisani na żadną listę osób uzależnionych. Dysponujemy przeszkolonym personelem z wieloletnim doświadczeniem oraz mamy odpowiednie warunki do przeprowadzania profesjonalnych odtruć alkoholowych i pełnych terapii, po których rozpoczyna się zupełnie nowy etap życia w trzeźwości. Jeśli poszukujesz ośrodka leczenia alkoholizmu poza Krakowem, nasza placówka jest dla Ciebie najlepszym miejscem.

Średnia ocen: 5 / 5. Liczba ocen 1