Zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, a co roku zapada na nią coraz więcej osób w bardzo różnym wieku. Depresja może mieć różne oblicza. Smutek, brak energii, utrata radości życia, bezsenność lub odwrotnie – nadmierna potrzeba snu, brak chęci do wykonywania nawet ulubionych czynności oraz różne objawy somatyczne powinny zaniepokoić zarówno samego chorego, jak i jego najbliższych.

Leczenia depresji podejmują się takie ośrodki jak nasz. Celem jest pomóc pacjentowi zwalczyć objawy, odzyskać wcześniejszy spokój i zapobiec nawrotom choroby. Oprócz tego ważna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.

Jak rozpoznać depresję?

Właściwą diagnozę powinien postawić specjalista z ośrodka leczenia depresji, takiego jak np. nasz. Jednak takie jej objawy, jak m.in. obniżony nastrój, płacz, brak chęci do życia, zaniedbywanie potrzeb biologicznych, negatywne postrzeganie samego siebie, obniżona samoocena, pesymizm i rezygnacja mogą już świadczyć o chorobie i być zauważalne. Oprócz tego charakterystyczne dla tego przypadku są problemy z mobilizacją do wszelkiego działania, zaburzenia rytmu snu i czuwania, utrata apetytu lub wzmożony apetyt, osłabienie i zmęczenie, brak zainteresowania seksem, złe samopoczucie fizyczne, myśli i próby samobójcze.

Dlaczego warto skorzystać z leczenie w prywatnej klinice?

Willa Arkadia to prywatny ośrodek leczenia depresji w Poznaniu, gdzie osoby cierpiące na to schorzenie mogą liczyć na profesjonalne, farmakologiczne i terapeutyczne wsparcie. Nasi specjaliści indywidualnie diagnozują każdy przypadek. Konsultacja z nimi pozwala ocenić obiektywnie stan psychiczny pacjenta i zaproponować adekwatne do tego leczenie. Szybkie zdiagnozowanie depresji pozwala na jej skuteczne wyleczenie. Do naszej kliniki można zgłosić się w każdej chwili, a czas w przypadku tej choroby ma wielkie znaczenie.

Jak długo trwa leczenie w ośrodku Willa Arkadia?

Leczenie psychiatryczne czy farmakologiczne z depresji jest zawsze bardzo indywidualne. Zazwyczaj pierwszy epizod depresyjny (jeśli wymaga leczenia farmakologicznego) leczony jest w naszej prywatnej klinice minimum pół roku, a kolejne – co najmniej 2 lata. Im szybciej rozpocznie się psychoterapię (leki bowiem są jedynie dodatkowym wsparciem), tym szybciej uzyska się efekty. Nasi specjaliści dążą do tego, aby pacjenci wrócili jak najszybciej do aktywizacji społecznej. Izolacja, brak zadań i celów w życiu codziennym nie przyspieszą leczenia depresji.

Średnia ocen: 3.8 / 5. Liczba ocen 17