Detoks alkoholowy w prywatnej klinice

Na detoks alkoholowy trafiają przede wszystkim osoby, które zmagają się z objawami zespołu abstynencyjnego. Wywołują go ciągi alkoholowe, a alkoholik zazwyczaj nie potrafi samodzielnie odstawić substancji psychoaktywnej. Korzystając z pomocy specjalistów od uzależnień w ośrodku odwykowym, ma większą szansę na to, aby zdecydować się na podjęcie terapii.

Posiadamy już wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu detoxu oraz w leczeniu alkoholizmu. Zapewniamy bezpieczne odtrucie organizmu, którego plan ustalany jest indywidualnie dla każdej osoby uzależnionej. Detoks alkoholowy powinien trwać od 7 do 10 dni (standard wyznaczony przez NFZ). Jednak dokładny czas odtruwania ustalany jest na podstawie zdrowia psychicznego i fizycznego pacjenta, stopnia uzależnienia i poziomu toksyn we krwi.

Jaki jest cel detoksu?

Przeprowadzany przez nas detoks alkoholowy ma na celu przede wszystkim przerwanie ciągu alkoholowego, a także złagodzenie psychicznych i fizycznych objawów nagłego odstawienia alkoholu. To efekty wspomnianego już zespołu abstynencyjnego. Lekarze i psychoterapeuci podejmują więc szereg różnych działań, które mają poprawić kondycję fizyczną pacjenta i przygotować go do podjęcia terapii. Podczas detoxu otrzymuje on witaminy, magnez, potas, uzupełniane są także elektrolity, sole mineralne. Podaje się je dożylnie, aby jak najszybciej poprawiły metabolizm osoby uzależnionej. Oczyszczony organizm ma szansę podjąć walkę psychiczną z chorobą alkoholową.

Detox początkiem leczenia alkoholizmu

Poza samym detoxem zapewniamy pacjentom profesjonalne leczenie alkoholizmu. Przerwanie ciągu alkoholowego, poprawienie samopoczucia i stanu fizycznego osoby borykającej się z uzależnieniem może być bowiem dobrym krokiem w kierunku rozstania się z nałogiem. Potrzebna jest do tego motywacja, nad którą pomagamy pracować, a także zapewniamy niezbędne wsparcie psychologiczne, które pozwala odzyskać wewnętrzną równowagę, siłę, chęć działania i zmierzenia się z życiem w trzeźwości. Warto więc spróbować po detoksie alkoholowym zawalczyć o tę zmianę i zgłosić się na dalsze leczenie.

Średnia ocen: 4.4 / 5. Liczba ocen 5

Scroll to Top