Walka z tą chorobą często zajmuje lata i wiąże się z dużym poświęceniem zarówno ze strony osoby zmagającej się z alkoholizmem, jak i jego lub jej najbliższych. Właśnie dlatego prywatne ośrodki leczenia uzależnień proponują coraz lepsze terapie, które pomagają w walce z nałogiem, a jednocześnie sprawiają, że możliwa jest naprawa relacji rodzinnych, społecznych czy zawodowych, a także powrót do normalnego życia w trzeźwości. Jako nowoczesny i w pełni profesjonalny ośrodek leczenia alkoholizmu proponujemy pacjentom z Bydgoszczy i okolic pomoc w zakresie detoksu oraz terapii grupowej lub też indywidualnej, w zależności od potrzeb i preferencji każdej osoby, która do nas przyjeżdża.

Co możemy zaoferować osobom z Bydgoszczy, które chciałyby podjąć terapię właśnie u nas?

  • specjalistyczny detoks na miejscu – wszystko odbywa się pod kontrolą lekarzy, którzy zareagują w wypadku jakichkolwiek niepokojących objawów zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej;
  • indywidualne podejście do problemów – alkoholizm może mieć najróżniejszą genezę, dlatego wsłuchujemy się w naszych pacjentów, dbając o to, aby czuli się bezpiecznie;
  • dyskrecję – cały personel naszego ośrodka leczenia alkoholizmu jest przeszkolony, aby nie zdradzać nikomu nazwisk naszych pacjentów ani problemów, z jakimi się u nas zjawili;
  • pomoc w leczeniu innych uzależnień, które mogą towarzyszyć alkoholizmowi;
  • terapię stacjonarną (całodobową), konsultacje dzienne oraz terapię ambulatoryjną, w zależności od potrzeb oraz chęci każdego z pacjentów.

Co warto zaznaczyć, prywatne leczenie alkoholizmu różni się od refundowanego tym, że pacjenci mają u nas stały dostęp do doświadczonych, odpowiednio wykształconych i przeszkolonych terapeutów oraz lekarzy, którzy odpowiedzą na wszelkie nurtujące ich pytania. Ponadto, nasz ośrodek leczenia uzależnień położony jest w urokliwej, spokojnej okolicy, w otoczeniu jezior oraz lasów, co sprzyja skupieniu i odpoczynkowi, również w trakcie detoksu. Dlatego właśnie również osoby z Bydgoszczy oraz okolic przyjeżdżają, aby skorzystać właśnie z naszych usług.

Poza osobami zmagającymi się z alkoholizmem, pomagamy również ich rodzinom. Niestety, często zdarza się, że małżonkowie czy dzieci cierpią z powodu współuzależnienia. Objawia się to choćby nadmiernym kontrolowaniem osoby uzależnionej, przejmowaniem odpowiedzialności za to, co robi, nadmierną opieką nad nim czy też zaniedbywaniem swoich potrzeb. Dlatego właśnie tak ważne jest, by i te osoby otrzymały niezbędną w takich przypadkach, profesjonalną pomoc w ośrodku leczenia alkoholizmu, dzięki czemu i oni będą mogli wrócić do normalnego życia i zacząć cieszyć się każdym dniem.

Osoby z Bydgoszczy serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień i umówienia się na konsultację. Może to być pierwszy krok do zrozumienia swojego problemu i zmiany życia na lepsze. Detoks oraz terapia na miejscu to początek dochodzenia do zdrowia, dlatego naszym pacjentom proponujemy również konsultacje po zakończeniu leczenia w naszym ośrodku. Dzięki temu nasi pacjenci czują się bezpieczniej i pewniej również po opuszczeniu naszych murów.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1