Narkomania to bardzo poważna choroba, która wyniszcza organizm osoby uzależnionej, a także jej psychikę. Możliwie wczesna diagnoza daje o wiele lepsze skutki terapeutyczne i pozwala wrócić do zdrowia. W przypadku uzależnienia od narkotyków potrzebna jest fachowa pomoc, którą można otrzymać w ośrodkach odwykowych dla narkomanów. Impulsem do konieczności skorzystania z profesjonalnej kuracji jest występowanie symptomów abstynencyjnych po odstawieniu narkotyków. Sposób leczenia zawsze powinien być dobrany do indywidualnej sytuacji pacjenta oraz stopnia zaawansowania problemu.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków

W klinice leczenia uzależnień Willa Arkadia zajmujemy się przeprowadzaniem skutecznych i kompleksowych terapii dla osób nadużywających narkotyków, dzięki którym pacjent jest w stanie zrezygnować z zażywania środków odurzających i powraca do pełni sił. Posiadamy zespół najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień od narkotyków zapewniamy fachową diagnozę, efektywny detoks narkotykowy, kompleksową terapię odwykową oraz wsparcie psychologiczne na każdym etapie leczenia. Aby zostać naszym pacjentem, nie potrzebujesz skierowania lekarskiego.

Jak wygląda odwyk dla narkomanów w prywatnym ośrodku?

Dokładnie tak samo, jak w przypadku leczenia alkoholizmu, pierwszym krokiem na drodze do pokonania uzależnienia od narkotyków jest przeprowadzenie odtruwania organizmu, czyli detoksu. Pacjent otrzymuje kroplówki pozwalające uzupełnić niedobory witamin i elektrolitów. Z krwiobiegu usunięte zostają również pozostałości środków odurzających. Następnie w ośrodku odwykowym dla narkomanów można przejść do terapii, której celem jest walka z nałogiem, psychoterapia oraz nauka radzenia sobie z codziennością bez środków psychoaktywnych po opuszczeniu placówki. Po okresie intensywnej pracy nad sobą osoba borykająca się z problemem uzależnienia może rozpocząć nowe, pozbawione nałogu, satysfakcjonujące życie.

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen