Wyjście z alkoholizmu to długi proces, który składa się z kilku etapów. Najtrudniejsze jest zrobienie pierwszego kroku, czyli zdanie sobie sprawy z uzależnienia oraz nieodparta chęć zmiany swojego życia. Bardzo trudno jest jednak poradzić sobie z problemem alkoholowym na własną rękę, szczególnie gdy organizm nie przeszedł procesu odtruwania. Ponadto nagłe osiągnięcie permanentnego stanu trzeźwości może powodować powikłania, takie jak: wystąpienie padaczki lub majaczenia alkoholowego. W tym czasie występuje również znaczące osłabienie fizyczne oraz psychiczne, a pokusa sięgnięcia po kieliszek jest bardzo wysoka. Już po kilkunastu godzinach od odstawienia alkoholu mogą pojawić się:

 • tiki nerwowe,
 • silne bóle głowy,
 • stany lękowe i bezsenność,
 • wymioty,
 • zaburzenie rytmu serca.

Aby bezpiecznie i z sukcesem przejść detoks alkoholowy, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego ośrodka leczenia alkoholizmu, gdzie uzyskuje się fachowe wsparcie, a przejście całej terapii daje wysokie szanse na wyjście z nałogu i otwiera drzwi do nowego etapu w życiu. Na czym dokładnie polega proces odtruwania organizmu? Detoks trwa średnio od 3 do 5 dni i jest przeprowadzany pod ścisłą kontrolą lekarzy oraz specjalistów od psychoterapii. Organizm uzależnionego zostaje całkowicie oczyszczony z toksyn, a następnie uzupełnia się niedobór składników odżywczych. W okresie detoksu podaje się również preparaty o działaniu uspokajającym, aby pacjent lepiej zniósł ten trudny proces. Po przejściu odtruwania pacjent jest gotowy do odbycia pełnej terapii mającej na celu pokonanie alkoholizmu.

Willa Arkadia – leczenie uzależnień dla pacjentów z całej Polski

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Willa Arkadia mieści się w Poznaniu, ale na detoks i leczenie alkoholizmu serdecznie zapraszamy osoby z Wrocławia i innych miast w całej Polsce. Specjalizujemy się również w terapiach innych uzależnień, np. od narkotyków lub hazardu. Jesteśmy w stanie pomóc w depresji. Nasza oferta posiada również terapię specjalnie przygotowaną dla młodzieży. Dysponujemy zaciszną, dyskretną lokalizacją w otoczeniu przepięknej zieleni, która pomaga się wyciszyć i odzyskać wewnętrzną harmonię. Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zawsze chętnie służy radą i pomocą.

Jakie są zalety skorzystania z prywatnego ośrodka leczenia uzależnień? Najważniejsze z nich to:

 • kompetentna i fachowa obsługa,
 • duża ilość rozmaitych zajęć terapeutycznych i rozmów,
 • profesjonalnie przygotowany program dobrany do indywidualnych potrzeb osoby borykającej się z nałogiem,
 • wysoki standard budynku ośrodka leczenia alkoholizmu wraz z przytulnymi i dobrze wyposażonymi pokojami,
 • przyjazna okolica,
 • fachowy i skuteczny detoks, od którego zależy dalsza terapia.

Należy wspomnieć, że osoba decydująca się na skorzystanie z oferty naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień jest całkowicie anonimowa i bezpieczna – nie zostanie ona wpisana na żadną listę osób borykających się z alkoholizmem.

Jeśli szukasz fachowego ośrodka leczenia nałogów poza Wrocławiem, nasza placówka z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby terapia była skuteczna i pozwoliła raz na zawsze rozprawić się z uzależnieniem.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1