Proponujemy w pełni profesjonalną oraz dopasowaną do indywidualnych potrzeb pomoc w walce z chorobą, która znana jest tak naprawdę od wieków. Ośrodek leczenia alkoholizmu oraz wielu innych uzależnień AGNUS z Poznania oferuje pomoc osobom w różnych wieku, zarówno starszym, jak i młodszym, z różnych miejscowości w Polsce, między innymi z Olsztyna oraz okolic. To właśnie u nas pacjenci znajdują zrozumienie oraz profesjonalną pomoc lekarską na każdym etapie dochodzenia do trzeźwości – od detoksu aż po wyjście z ośrodka i dalsze wsparcie udzielane przez naszych terapeutów również po zakończeniu terapii.

Publiczne oraz prywatne ośrodki leczenia uzależnień dostępne są w całym kraju, trudno jednak wybrać ten, który zagwarantuje w pełni profesjonalną opiekę nad osobą zmagającą się z uzależnieniem. Warto więc zacząć od tego, dlaczego osoby z Olsztyna miałyby wybrać właśnie nasz ośrodek leczenia alkoholizmu, a nie inny.

Zalety naszego ośrodka uzależnień

  • dużą ilością dostosowanych do potrzeb pacjenta zajęć terapeutycznych;
  • możliwością przeprowadzenia detoksu pod okiem lekarzy monitorujących cały czas zarówno fizyczny, jak i emocjonalny stan pacjenta;
  • opcją pobytu stacjonarnego, ale także odbywania konsultacji dziennych, dojeżdżając w ustalone dni do naszego ośrodka;
  • komfortowymi warunkami mieszkalnymi w spokojnej, cichej okolicy w pobliżu większego ośrodka miejskiego w centrum kraju;
  • pełną dyskrecją i dbałością o prywatność naszych pacjentów;
  • możliwością przeprowadzenia terapii indywidualnej lub też grupowej dla osób współuzależnionych (najczęściej małżonkowie lub bliscy osoby zmagającej się z alkoholizmem) oraz DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików).

Alkoholizm to choroba, z którą wygrać jest bardzo trudno, wiemy o tym doskonale. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zarówno osoby przebywające u nas na stałe, jak i ci, którzy zdecydowali się na dojazdy na konsultacje do naszych specjalistów, czuli się maksymalnie bezpiecznie i komfortowo. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu znajduje się w urokliwej miejscowości, w otoczeniu lasów oraz jezior, dzięki czemu tak chętnie przyjeżdżają do nas pacjenci z całego kraju, również z Olsztyna i okolic.

Co ważne, każdy pobyt stały rozpoczyna się od gruntownych badań lekarskich, których celem jest sprawdzenie, w jakim stanie zdrowia jest aktualnie pacjent. Potem przeprowadzany jest detoks stanowiący w wielu przypadkach pierwszy etap dochodzenia do trzeźwości. W kolejnym kroku nasi pacjenci odbywają regularne indywidualne sesje psychoterapeutyczne, które powoli, krok po kroku, pozwalają im dotrzeć do źródeł ich uzależnienia, a w efekcie zwalczyć je. Wiemy jednak, że detoks oraz prywatne leczenie alkoholizmu to tylko początek drogi chorego oraz jego najbliższych. Dlatego pacjentom z Olsztyna oraz wielu innych miejscowości w całym kraju oferujemy również dodatkowe konsultacje z terapeutami, z którymi mieli kontakt w trakcie trwania terapii w ośrodku. W ten sposób jest im o wiele łatwiej żyć w trzeźwości do końca swojego życia i naprawić relacje rodzinne, zawodowe czy też społeczne.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1