Nie jest łatwo znaleźć miejsce, w którym osoba zmagająca się z alkoholizmem otrzymałaby w pełni profesjonalną pomoc, od detoksu po konsultacje z doświadczonymi terapeutami, a jednocześnie czułaby się komfortowo. Publiczne oraz prywatne ośrodki leczenia uzależnień znajdują się na terenie całego kraju, również w Warszawie, ale zarówno osoby zmagające się z nałogiem, jak i ich rodziny nigdy nie mają pewności, czy leczenie tam będzie na dość wysokim poziomie. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu wyróżnia się jednak pod względem profesjonalizmu kadry, indywidualnego podejścia do problemów każdego pacjenta, który się do nas zgłasza, a także, co dla wielu osób jest niezwykle ważne, zachowania pełnej dyskrecji.

Pierwszym etapem leczenia tej choroby jest oczywiście zrozumienie, że ten problem istnieje i chęć zawalczenia o własne zdrowie oraz życie. Gdy już pacjent to osiąga i trafia na proponowane przez nasz ośrodek prywatne leczenie alkoholizmu, spotyka się z życzliwością oraz pełnym profesjonalizmem naszej kadry. W pierwszej kolejności następuje badanie lekarskie, dzięki któremu dowiadujemy się, w jakiej kondycji jest ciało osoby zmagającej się z uzależnieniem. Jeżeli jest taka potrzeba i pacjent się na to zdecyduje, przeprowadzany jest detoks. Właśnie dzięki niemu możliwe jest:

  • usunięcie z organizmu pacjenta resztek substancji aktywnej;
  • przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej;
  • uzupełnienie witamin oraz minerałów, które zostały utracone przez lata picia.

Detoks i leczenie alkoholizmu

Co ważne, w trakcie detoksu pacjent cały czas przebywa pod opieką lekarską, dzięki czemu zarówno on, jak i jego bliscy mają pewność, że cały proces przebiegnie bez uszczerbku na jego zdrowiu. Co warto zaznaczyć, odtrucie odbywa się na terenie naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień, co gwarantuje wygodę oraz profesjonalną pomoc na każdym etapie. Jest to niezwykle ważne, gdyż detoks jest pierwszym krokiem do osiągnięcia celu – uwolnienia się od nałogu. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby jego przebieg był jak najbardziej komfortowy.

Poza tym, nasz ośrodek leczenia alkoholizmu proponuje pacjentom z Warszawy oraz okolic kilka typów terapii:

  • dzienną, bez noclegu na terenie ośrodka;
  • stacjonarną – całodobową;
  • ambulatoryjną.

W zależności od potrzeb, każdy z pacjentów może wybrać dla siebie rodzaj terapii, który będzie mu najbardziej odpowiadał w walce ze swoim uzależnieniem. Dodatkowo, proponujemy również indywidualne konsultacje psychoterapeutyczne, a także terapie grupowe oraz indywidualne dla osób współuzależnionych (często małżonków lub też innych osób blisko związanych z pacjentem) oraz DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Dzięki tak szeroko zakrojonej pomocy, od detoksu, poprzez terapię dla osób dotkniętych alkoholizmem oraz ich bliskich, pacjenci z Warszawy mogą mieć pewność, że otrzymają pomoc na najwyższym poziomie. Zapraszamy do kontaktu, w celu umówienia wizyty. Prywatne leczenie alkoholizmu może sprawić, że osoby zmagające się z tym uzależnieniem wrócą do normalnego życia i będą mogły cieszyć się każdym dniem w trzeźwości.

Średnia ocen: 4 / 5. Liczba ocen 1